A Káplár Miklós-emlékérem és nívójutalom kitüntetettjei:

 

2012

 

Magyar József festőművész               Budapest

Burai István festőművész                  Debrecen

Andrzej Piotr Cieszynski festőm.      Lengyelország

 

 

2011

Budaházi Tibor festőművész             Zalaegerszeg

Gajdán Zsuzsa festőművész              Hajdúböszörmény

Sousa Kammermeier Yolanda           India

 

 

2010

 

Kopócsy Judit festőművész               Budapest

Budaházi Tibor festőművész             Zalaegerszeg

Thuraya Al-Baqsami festőművész     Kuvait

 

 

2009

 

Tarciso Viriato festőművész              Brazilia

Léstyán Csaba festőművész              Románia

Kopócsy Judit festőművész               Budapest

 

 

2008

 

Vinczeffy László festőművész          Románia

Tarciso Viriato festőművész              Brazilia

Lukács Gábor festőművész               Debrecen

Kopócsy Judit festőművész               Budapest

 

 

2007

 

Krajcsovics Éva festőművész            Budapest

Vinczeffy László festőművész          Románia

Magyar József festőművész               Budapest

Frantisek Turcsányi festőművész       Szlovákia

 

 

2006

 

László Dániel festőművész                Budapest

Krajcsovics Éva festőművész            Budapest

Magyar József festőművész               Budapest

Sütő Róbert festőművész                   Budapest

 

 

2005

 

Serényi H. Zsigmond festőművész    Budapest

Magyar József festőművész               Budapest

Selyem Katalin grafikusművész        Románia

Pirkko Toivainen festőművész           Finnország

 

 

2004

Aknay János festőművész                 Szentendre

Joseph Ebnöther festőművész           Svájc

Hascsák József festőművész              Szlovákia

Gubis Mihály képzőművész               Békéscsaba

 

 

2003

 

Wlado Bronisevsky festőművész      Szlovákia

Kopócsy Judit festőművész               Budapest

FeLugossy László festőművész         Sárospatak

Aknay János festőművész                 Szentendre

 

 

2002

 

FeLugossy László festőművész         Sárospatak

Bulecza Gábor festőművész              Ukrajna

Wlado Bronisevsky festőművész      Szlovákia

Claudia Heindrich festőművész        Németország

 

 

2001

 

Ásztai Csaba festőművész                 Pomáz

Anita Dajcar festőművész                 Svájc

Wlado Bronisevsky festőművész      Szlovákia

 

 

2000

 

Puha Ferenc festőművész                  Szigetszentmiklós

Ásztai Csaba festőművész                 Pomáz

Karolina Pertamo festőművész          Finnország

Eleisa Rohner festőművész                Svájc

 

 

1999

 

Szepessy Béla grafikusművész          Nyíregyháza

Holb Margit iparművész                    Debrecen

Burai István grafikusművész             Debrecen

 

 

1998

 

Somogyi György festőművész          Szigetszentmiklós

Marosán Ferenc festőművész            Budapest

Siobban Ottehir festőművész            Skócia

Szepessy Béla grafikusművész          Nyíregyháza

 

 

1997

 

Fátyol Zoltán festőművész                Debrecen

Korzs-Radko Ludmilla festőművész Ukrajna

Lidwien Schuitemaker festőművész  Hollandia

Somogyi György festőművész          Szigetszentmiklós

 

 

1996

 

Lukács Gábor festőművész               Debrecen

Plugor Sándor  grafikusművész         Románia

Zsáki István  festőművész                 Jugoszlávia

 

 

 

1995

 

Ilku Marion József festőművész        Ukrajna

Torok Sándor festőművész                Jugoszlávia

Szepessy Béla grafikusművész          Nyíregyháza

 

 

1994

 

Nagy Lajos Imre szobrászművész     Nyíregyháza

Balog Anita keramikus                      Budapest

Palásti Erzsébet grafikusművész        Budapest

Vincent Jean-Claude festőművész    Franciaország

Maghy Zoltán festőművész               Hajdúböszörmény

 

 

1993

 

Madarász Gyula festőművész            Debrecen

Árvay László festőművész                Budapest

Fátyol Zoltán festőművész                Debrecen

Micska Zoltán festőművész               Ukrajna

Nagy Lajos Imre szobrászművész     Nyíregyháza

 

 

1992

 

Gyurkovics Hunor festőművész        Jugoszlávia

Ilku Marion József festőművész        Ukrajna

László Ákos grafikusművész             Debrecen

Simon Zsolt grafikusművész             Románia

Zsáki István festőművész                  Jugoszlávia

Tamás Ervin festőművész                  Budapest

 

 

1991

 

Fátyol Zoltán festőművész                Debrecen

Gáll Tibor festőművész                      Budapest

Burai István grafikusművész             Debrecen

Medveczky Ágnes festőművész        Ukrajna

Simon Endre festőművész                 Románia

Szilágyi Imre grafikusművész            Debrecen

 

 

1990

 

Plugor Sándor grafikusművész          Románia

Horváth János festőművész               Szombathely

Reija Remes festőművész                  Finnország

Stegerean Cálin festőművész             Románia

Lovas Tibor grafikusművész              Hajdúböszörmény

 

 

1989

 

Jacek Wojciechowsky festőművész   Lengyelország

Gyurkovics Hunor festőművész        Jugoszlávia

Hézső Ferenc festőművész                Hódmezővásárhely

Torok Sándor festőművész                Jugoszlávia

 

 

1988

 

Dobi Piroska festőművész                 Budapest

Piotr Lucjan festőművész                  Lengyelország

Siegfried Körber festőművész           NDK

Kertész Sándor festőművész             Kaposvár

 

 

1987

 

Irene-Terese Guobiéne grafikusművész        Szovjetunió-Litvánia

Bod László festőművész                               Budapest

Gyurkovics Hunor festőművész                    Jugoszlávia

Dalia Kasciunaite festőművész                     Szovjetunió-Litvánia

Horváth János festőművész                           Szombathely

 

 

1986

 

Piotr Kmiec festőművész                   Lengyelország

Alfredas Satas festőművész              Szovjetunió-Litvánia

Valentin Kolev festőművész             Bulgária

Kurucz D. István festőművész          Budapest

 

 

1985

 

Bajidar Boiadjiev festőművész          Bulgária

Omar Csubinidze festőművész          Szovjetunió-Bulgária

Hézső Ferenc festőművész                Hódmezővásárhely

Szilágyi Imre grafikusművész            Hajdúböszörmény

Tamás Ervin festőművész                  Budapest

 

 

1984

 

Madarász Gyula festőművész            Debrecen

Lakatos József festőművész              Sárvár

Djemal Emurlov festőművész            Bulgária

Torok Sándor festőművész                Jugoszlávia

 

 

1983

 

Iványi Ödön festőművész                 Salgótarján

Danute Jonkaityte garfikusművész    Szovjetunió – Litvánia

Plugor Sándor grafikusművész          Románia

Jaako Valo festőművész                    Finnország

 

 

1982

 

Bod László festőművész                   Budapest

Égerházi Imre festőművész               Debrecen

Jirzi Salaba festőművész                    Csehszlovákia

Kat Tejcsezs  festőművész                 Szovjetunió

 

 

1981

 

Nikolaj Fedkovic festőművész          Csehszlovákia

Piotr Kmiec festőművész                   Lengyelország

Dalia Mazeikyte festőművész            Szovjetunió

Lakatos József festőművész              Sárvár

Maghy Zoltán festőművész               Hajdúböszörmény

 

 

1980

 

Hézső Ferenc festőművész                Hódmezővásárhely

Tadeus Kuduk festőművész              Lengyelország

Silviu Oravitan-Cretu festőművész   Románia

Szilágyi Imre grafikusművész            Hajdúböszörmény

Torok Sándor festőművész                Jugoszlávia

 

 

1979

 

Csizmadia Zoltán festőművész          Budapest

Madarász gyula festőművész             Debrecen

Eliza Todorova festőművész             Bulgária

Rimas Biciunas festőművész             Szovjetunió

 

 

1978

 

Csohány Kálmán festőművész          Budapest

Marian Makarski festőművész           Lengyelország

Jan Grimm festőművész                    Csehszlovákia

Torok Sándor festőművész                Románia

 

 

1977

 

Jan Grimm festőművész                    Csehszlovákia

Kurucz. D. István festőművész         Budapest

A. Zsviliusz grafikusművész              Szovjetunió

Dér István festőművész                     Szeged

 

 

1976

 

Hézső Ferenc festőművész                Hódmezővásárhely

Madarász Gyula festőművész            Debrecen

Madarassy György festőművész       Románia

M. Wegenhauph grafikusművész      NDK

 

 

1975

 

Bacskai Béla festőművész                 Csehszlovákia

E. Kolontorov festőművész               Szovjetunió

Szilágyi Imre grafikusművész            Hajdúböszörmény

Bényi Árpád festőművész                 Debrecen

 

 

1974

 

Égerházi Imre festőművész               Debrecen

S. Nenorta festőművész                     Szovjetunió

Lakatos József  festőművész             Nyíregyháza

Plugor Sándor  festőművész              Románia

 

 

1968-1973

 

V. P. Barvenko festőművész             Szovjetunió

Baász Imre festőművész                    Románia

Bényi Árpád festőművész                 Debrecen

Bíró Ferenc festőművész                   Hajdúböszörmény

Dohnál Tibor grafikusművész            Győr

Égerházi Imre festőművész               Debrecen

Gaál András festőművész                  Románia

Gádor Magda  szobrászművész         Budapest

Józsa János festőművész                    Debrecen

Madarász Gyula festőművész            Debrecen

Maghy Zoltán festőművész               Hajdúböszörmény

M. Makarsky festőművész                 Lengyelország

T. Malachowsky festőművész           Lengyelország

Nagy János szobrászművész              Csehszlovákia

Nagy Pál festőművész                       Románia

Nagy Sándor szobrászművész           Budapest

Papi Lajos szobrászművész                Kisújszállás

Paulovics László festőművész           Románia

Pál Gyula festőművész                      Nyíregyháza

J. Pop festőművész                            Románia

Torok Sándor festőművész                Jugoszlávia

Vilhelm Károly festőművész             Románia